Asfalt na zimno – gdzie się go wykorzystuje?

Asfalt na zimno – gdzie się go wykorzystuje?

Podstawową funkcją asfaltu „na zimno” jest naprawa różnego rodzaju uszkodzeń lub ubytków w asfaltowych nawierzchniach. Problemy mogą dotyczyć dróg czy innych powierzchni wylanych asfaltem. Uszkodzenia takich obszarów są często spotykane, do tego mogą zwiększać się, jeśli nic nie zostanie zrobione w porę. 

Masa bitumiczna na zimno – produkcja i zastosowanie

Dostępny w produkcji asfalt na zimno to produkt możliwy do szybkiego zastosowania w miejscu ubytku. Użycie jest ułatwione – nie jest wymagana wysoka temperatura, by składowe mieszaniny mogły się połączyć. Mieszanina ta zmieniła całkowicie specyfikę napraw dokonywanych w obrębie ulic lub placów.

Producent asfaltu na zimno w Krakowie udostępnia ten produkt do sprzedaży w wygodnych partiach wystarczających na pojedynczą naprawę. Są to przeważnie worki o wadze 25 kg. Co więcej, zastosowanie jest maksymalnie proste – w odróżnieniu od np. cementu mieszaniny nie trzeba tworzyć po dodaniu wody. Jest od razu gotowa do użycia.

Produkcja mas bitumicznych – co wpływa na jej zwiększenie?

Szybkie naprawy dróg czy placów są ważne chociażby ze względu na bezpieczeństwo. Dostępna masa bitumiczna na zimno może zostać zastosowana miejscowo. Po umieszczeniu w oczyszczonym ubytku w asfalcie zalecane jest jedynie umocowanie, zgniecenie masy. Nie powinna wystawać poza ubytek i nie może być jej za mało.

Przeczytaj także:  Nawierzchnia ogrodowa - postaw na barwy jesieni

Popularność tego szybkiego rozwiązania wpływa na zwiększającą się stale sprzedaż mas bitumicznych. Naprawianie usterek w asfalcie na bieżąco jest idealnym wyjściem np. na drogach szybkiego ruchu. Po takich drogach stale jeżdżą auta, a jakiekolwiek prace powodują powstawanie korków i opóźnień. Użycie asfaltu na zimno pozwala uniknąć wspomnianych problemów.

Asfalt w workach – gdzie można kupić?

Jednym z miejsc, w których można kupić asfalt na zimno, jest wytwórnia mas bitumicznych w Krakowie. Nabycie bezpośrednio u producenta oznacza przeważnie niższą cenę, dostęp do towaru jest łatwy, a rozwiązanie cechuje wysoka jakość. Po zakupie możliwe jest użycie od razu, niezależnie od pory roku.

Podsumowując, asfalt na zimno to rodzaj mieszaniny, którą można uzupełnić ubytki w nawierzchni. Nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowywania.

You may also like

Jak przygotować podłoże pod układanie kostki brukowej?

Jak przygotować podłoże pod układanie kostki brukowej?

Pokrycie powierzchni kostką brukową podnosi jej estetykę i zwiększa użyteczność. W ten sposób tworzy się place, ścieżki, otoczenie domu, chodniki...

Układanie asfaltu – jak wygląda?

Układanie asfaltu – jak wygląda?

Asfalt to jeden z najpopularniejszych materiałów, który jest powszechnie wykorzystywany przy budowie dróg. Umożliwia stworzenie równej nawierzchni, która będzie cechowała...

Laboratorium betonu – jakie badania prowadzi się w takiej placówce?

Laboratorium betonu – jakie badania prowadzi się w takiej placówce?

Jakość betonu nie zależy od składników, te zawsze są takie same, jakość zależy od badań, które są prowadzone w laboratoriach....

Transport kruszyw drogowych i budowlanych – jak się odbywa?

Transport kruszyw drogowych i budowlanych – jak się odbywa?

Podczas prac budowlanych wykorzystuje się wiele różnych materiałów, które trzeba wcześniej przygotować i dostarczyć na plac budowy. Wymaga to zastosowania...

Back to Top